| AnaMariaAurelia a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul Allwiew A5 quad?

Răspuns Câştigător
| Ralucaa69 a răspuns:

Il are prietenul meu si te asigur ca ii merge foarte bine. Nu a avut lag dupa 2 3 luni. Il are de jumatede an si e foarte multumit.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon este destul de bunicel la preţul pe care-l are, vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/allview_a5_quad-6018.php

http://www.allview.ro/......cificatii/

Din păcate, NU prea ai ce face cu procesorul Quad Core dacă ai sub 1 Gb RAM şi o memorie internă de MINIM 8 Gb + SD card extern de MINIM 32 Gb :(

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Telefonul are specificaţii foarte bune pentru preţul pe care îl are. Dar, nu îl recomand. Înafară de faptul că e bun pe partea de făcut poze şi filmat în rest nu mai e bun... după 2-3 luni începe să aibă lag.

| AliLina2 a răspuns:

Hmm..auzi ca dupa jumatate de an e foarte multumit de el. vrajeala de doi bani.ce e neplacut la el e ca androidul ramane 4.2.2,nu we poate upgrada. poate anul asta ii vor da upgrade pentru 4.3 sau 4.4 dar slabe sanse..cat despre lag. orice telefon low-cost are lag, problema este ca daca te enervezi pe el repede, ai sanse mari sa dai cu el de pamant..EU ti-as recomanda Galaxy Young 2 si e mai ieftin cu 30-40 de lei..sau mai poti pune 50-100 de lei sa iti iei in Microsoft Lumia 532(e model mai nou), nu o sa ai probleme cu el..sau daca nu iti place windows-ul iti poti achizitiona in Sony Experia E la vreo 350 de lei.

| AliLina2 a răspuns:

Scuze de greseli, am tastatura in engleza.

| TheCosmin02 a răspuns:

Allwiew e o firma cre face lucruri "praf" (de proasta calitate)

ia-ti ceva Samsung ceva gen s4 si nu vei regreta. eu am un s4 din primavara lui 2013 de cand a fost lansat si de atunci bateria tine tot la fel de mult si nu am avut nici o problema cu el se misca la fel de repede si touch-ul nu sa zgariat deloc ca are protectia gorilla glass 3

sau un s5 sau note3 sau note4 sau s6 sau s6edge laughing