| numecorect a întrebat:

Ce pot face daca nu mai pot scoate slotul de sim de la un S8? Bag cheita dar pur si simplu nu mai iese si nici nu se mai apasa.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tare mi-e teamă că blocarea cartelei în locașul ei, nu tine de garanție. Probabil ai introdus-o fără să fie așezată corect. Cu grijă, mai încearcă

| anonimg a răspuns:

Îl duci la service-ul autorizat (bănuiesc că încă mai are garanție). Acolo îi va demonta carcasa cu totul si vor rezolva problema.
Dacă îl duci la un alt service, vei plăti service-ul si vei pierde garanția.
Anunță magazinul de unde l-ai cumpărat ca să primești îndrumări.
Să nu apesi prea tare pe cheiță pentru că se poate deteriora pe interior, se va vedea la service si vei pierde gratuitatea si vei plăti piesele avariate si manopera.

| gelu1970 a răspuns:

Daca e inca in garanție il duci la Samsung sa il deschidă. O sa platesti. Garantia nu acopera asa ceva. Insa daca nu mergi la ei puerzi garanția.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai decat sa mergi la un service.