| Selysium98 a întrebat:

Ce sa aleg dintre Google Pixel 1 si Nokia 8?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Nokia 8 are snapdragon 835, vrei sa spui ca sd835 e mai slab decat sd821? Sau mai slab decat a8 de pe iph 6? Vezi ca dezinformezi lumea de-aiurea.
Eu unul as merge pe Nokia 8, este un telefon mai nou, are slot de card si overall este mai bun decat toate. https://www.gsmarena.com/......mpare.php3
Daca vrei sa ai un telefon foarte fiabil mergi pe pixel, daca vrei mai multa functionalitate si performanta mergi pe Nokia 8.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca tot ești așa de fraier și optezi pentru telefoane trecute, alege Nokia 8.
Sub 250 euro, prețul unui Nokia 8, nu versiunea Scirroco, aș opta pentru un Xiaomi Mi A 2.
Insă așa cum am mai scris...din propria prostie invățăm.

| Selysium98 explică (pentru gelu1970):

Nu mai promova degeaba acel Xiaomi MI A2 ca este prea mare pentru nevoia mea iar la spec-uri e sub Nokia 8.

| gelu1970 a răspuns (pentru Selysium98):

Nu știi ce vorbești.
Ai avut in mâna ambele telefoane?
Daca iți yrebuie twlefon de dimensiuni mici poți cumpara un Nokia 3310

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pixel 1 este superior in software si hardware (in special camera), dar design-ul e hidos.
Nokia 8 e slabut, cam ca un iPhone 6 la performanta si calitate, aproape identice.
Recomand Pixel 1

| XYZ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca confuzi Nokia 8 cu altceva, pentru ca Pixel 1 vine cu SD821, iar Nokia 8 cu SD835 care e superior.
Revenind la ideea principala, depinde ce vrei daca vrei performanta Nokia 8 si foarte buna, dar nu se poate compara cu camera pe Google Pixel 1.

Depinde ce vrei intre cele 2 camera sau procesor.

Mai exista inca o optiune cu Google One foarte recenta, Xiaomi Mi A2, care dupa parerea mea e mai atractiv, are un SD660 mai slab fata de SD821, camera decenta, dar sub Pixel.
Are un pret atragator 1200Ron si primesti support 2 ani la sigur.

| RB26DETT a răspuns (pentru anonim_4396):

Nokia 8 are snapdragon 835, vrei sa spui ca sd835 e mai slab decat sd821? Sau mai slab decat a8 de pe iph 6? Vezi ca dezinformezi lumea de-aiurea.
Eu unul as merge pe Nokia 8, este un telefon mai nou, are slot de card si overall este mai bun decat toate. https://www.gsmarena.com/......mpare.php3
Daca vrei sa ai un telefon foarte fiabil mergi pe pixel, daca vrei mai multa functionalitate si performanta mergi pe Nokia 8.