| CarabuleaVali a întrebat:

Ce să-mi iau? iPhone 14 pro ori Oneplus 12?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu ai oferit niciun detaliu privind achizitionarea unui telefon nou. Noi ce sa spunem? Tu decizi, ca doar tu platesti, nu? Sau parintii? Alege unul pe care nu ai de gand sa-l schimbi la doi ani, asa cum se intampla in majoritatea cazurilor, din pacate.

| Simpatic a răspuns:

Orice telefon ai alege este bun, cumpara-l pe acela pe care ti-l permiti tu!
genul asta de intrebari gen ce sa-mi iau bmw nu stiu de care sau audi A8 full fara trapa, sunt asa intrebari usor arogante
doresti sa iti valideze altii alegerile sau sa faca altii alegeri pentru tine?
cumperi ce vrei tu si ce iti place!
uite eu nu sunt fan iphone de exemplu, dar daca tie iti place mai mult iphone ce as putea spune eu sa te fac sa nu iei? si de ce ar trebui sa spun eu sa nu iei tu iphone? am eu un drept sa fac asta?
nu man, cumpara ce crezi tu ca ti se potriveste