| ZaharescuCostin a întrebat:

Ce senzori are S21 Ultra 5G? Are mulți? Și are senzor electromagnetic etc? Și care este diferența între Wifi 6 și Wifi 6E
Ms fundă.

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Https://www.gsmarena.com/......mpare.php3
nu scrie... eu am s8+ si vad ca am senzor magnetic, chiar daca nu m-a interesat, insa ce e interesant e ca acolo unde m-am uitat la senzori nu scrie ca am de temperatura si umiditate, si am, pentru ca am pus o aplicatie care imi da temperatura si umiditatea

cat despre wifi 6, poti sa uiti de asta, pe un telefon nu iti foloseste la nimic, poate, POATE ca doar daca ai stream 8k necompresat deloc, insa orice e compresat in ziua de azi si iti merge binemercic pe wifi 5
pe un laptop sau pe un TV 8k, cu continut 8k, atunci dati-ar folosi

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Nu are chiar asa de multi daca te va desti la un numar semnificativ de mare. Cam acestia sunt senzorii pe care ii detine:
• Fingerprint (under display, ultrasonic)
• accelerometer
• gyro
• proximity
• compass
• barometer

Cat despre diferentele dintre WiFi6 si WiFi6E lucrurile stau astfel:
Acum, standardul Wi-Fi 6E diferă de Wi-Fi 6 prin faptul că ne permite să ne conectăm și la banda de 6 GHz. Mulți experți în rețea au indicat că aceasta este una dintre cele mai mari schimbări pe care le-a avut Wi-Fi. Fi în ultimele două decenii. Putem spune că există o îmbunătățire a vitezei, deși nu este obiectivul principal al acestui standard. Diferențe de stabilitate Există o diferență importantă între Wi-Fi 6 și Wi-Fi 6E pentru a menționa: stabilitate. Unul dintre obiectivele cu implementarea standardului Wi-Fi 6E a fost îmbunătățirea stabilității dispozitivelor conectate la rețea. Practic înseamnă că vă permit să conectați mai multe echipamente și să oferiți o conexiune mai stabilă. Wi-Fi 6 poate partaja canale cu alte dispozitive. Aceasta înseamnă că uneori pot exista probleme pentru a transfera cu viteza maximă pe care anumite dispozitive le solicită astăzi, cum ar fi redarea videoclipurilor în 8K. Putem spune că rețeaua poate fi congestionată și, atât cât avem dispozitive capabile să funcționeze cu o anumită viteză, nu ar profita cu adevărat de toate resursele. Totuși Wi-Fi 6E încearcă să rezolve această problemă. Vă permite să utilizați canale suplimentare pentru a decongestiona rețeaua. În acest fel ne putem conecta și obține o viteză mai bună, dar mai ales o stabilitate și o calitate mai mare. Desigur, trebuie să avem în vedere că trebuie să avem dispozitive compatibile cu această tehnologie. Cu toate acestea, trebuie adăugat că nu totul este pozitiv. Există o diferență importantă între Wi-Fi 6 și Wi-Fi 6E și este că acoperire nu e la fel. După cum știm deja, banda de 2.4 GHz oferă posibilitatea conectării mai departe de router decât dacă ne conectăm la banda de 5 GHz. Ei bine, ceva similar se întâmplă atunci când vom folosi banda de 6 GHz în comparație cu cea de 5 GHz, unde primul are o autonomie mai mică. Aceste îmbunătățiri pot fi utilizate pentru realitatea virtuală, au o latență mai mică, redați videoclipuri 4K sau 8K cu o stabilitate mai mare sau chiar utilizați dispozitivele Internet of Things care necesită o conexiune puternică și de calitate. Pe scurt, putem spune că există diferențe între termenii Wi-Fi 6 și Wi-Fi 6E. După cum am văzut, există diferite aspecte care s-au îmbunătățit odată cu introducerea acestora din urmă. Acest lucru ajută, fără îndoială, la îmbunătățirea conexiunilor wireless, care sunt din ce în ce mai prezente în zilele noastre.
Sursa: https://itigic.com/ro/how-is-wifi-6-different-from-wifi-6e/

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Ti am recomandat note 3 n9005 pentru ca are toti senzorii de care ai nevoie dar tu ai nevoie de s21 ca l bate in somn pe iphone
Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, temperature, humidity, air gestures acestia sunt toti senzorii utili, senzori de temperatura si umiditate nu are nici un mobil nou, cat de scump ar fi si mar rar infrarosu ca sa il folosesti ca telecomanda pentru orice device, 5g un moft, wifi ac mai mult decat suficient
s21 are 5 senzori
note 3 are 8 senzori
s21 nu mai are mufa de casti si asa pot continua
si repet o caruta e bani de cel putin 10 ori fata de note 3 dar nu e dublu la nici un capitol
note 3 are 4x2, 3ghz la procesor
are s21 dupa 8 ani 4x4ghz? nici macar 3ghz
are o caruta de ram dar de la 4-6gb ram in sus nu vezi diferenta, doar la bani ca platesti pentru nimic real doar ca numar e mai mare
la fel camera de 100MP care nu o sa o vezi niciodata la rezolutia reala
8k ar fi 32MP calculeaza cat ai nevoie sa vezi 100MP
dar multi wow 100MP
e pur marketing
4k=8MP o rezolutie vizibila pe tv actuale mai mult decat suficient
ochiul uman nu face diferenta intre o poza de 8MP si una de 100MP pe un display de 4MP cat are s21
pe wifi nu poti avea mai mult de 1gb/s dar 10% dintre siteuri daca duc maxim 500mb/s chiar si Netflix 4k nu are nevoie de mai mult de 400mb/s la maxim bitrate, ce trece de 500mb/s este doar numar nu realitate
are slow motion cand filmeaza asta da e bun dar Sony avea acum 5 ani deja asta deci nu e o noutate
incarcare rapida are si note 3