| AlxGoliatH a întrebat:

Ce smartphone sa aleg dintre:
-Lg optimus black
-Lg l5
-Sony xperia neo l
-Motorola motoluxe
Eu imi cumpar un smartphone in primul rand pentru jocuri,muzica si alte aplicatiie, care credeti ca este ce mai bun telfon dintre cele enumerate mai sus?

3 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai in primul rand, Optimus L5 si Motoluxe sunt dintr-o clasa putin diferita fata de celelalte 2 telefoane! Ambele sunt inferioare din majoritatea punctelor de vedere!
Dar daca este sa alegi intre Motoluxe si L5, Recomand cu cea mai mare placere MOTOLUXE!
Este mai mic, are rezolutie MULT mai buna, Camera mai buna, etc..Singurele avantaje ale lui L5 sunt versiunea de Android si bateria.dar nu merita sa ai ICS pe un procesor atat de prost! Daca chiar vrei ICS, poti sa iti modezi Motoluxe-ul pe CYANOGENMOD!
Dar. Optimus Black si Xperia Neo L, desi sunt la acelasi pret cu telefoanele de mai sus (DACA NU SI MAI IEFTINE!), mie mi se par superioare!
Desi eu sunt un foarte mare fan al Optimus Black (Detin acest model), trebuie sa recunsoc ca Xperia NEO L este mai bun!
Are ecran mai bun, rezolutie putinn mai buna, baterie bunicica, si cam atat.
Optimus Black este mult mai subtire, are Gorilla Glass, memorie interna mai mare, camera mai buna, probabil, camera frontala mult mai buna, si atat.
La CPU si GPU nu stiu ce sa zic..probabil ambele sunt de acelasi nivel. In cel mai bun caz pentru SONY, sunt putin mai bune ale lor.
Sper ca te-am ajutat!

| BSwwatch a răspuns:

Pre multa vorba nu ajuta, topul asta te va ajuta! http://www.youtube.com/watch?v=jGET5C2sass,si vezi ca in dreptul coment-ului meu sus in dreapta e o chestie arata ca o funda press the button!:P

| Chrysstian a răspuns:

Sony este cel mai bun intruneste toate acestea, este bun pentru. ascultat muzica