| Vvmaria2005 a întrebat:

Ce telefon este mai bun Huawei p9 lite 2017sau Samsung galaxy j2 core?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti am mai raspuns ca Huawei p9 lite
Are 3 giga rami
Display full hd
Procesor mai bun
Design mai bun
Display mai mare de 5.2
Camera mai buna de 13 megapixeli
Si baterie mai mare
J2 core 2019 are
1 giga ram
Camera de 8 megapixel
Display-ul nu este nici macar hd
Bateria de 2600 este mai slaba
Deci concluzia finala Huawei p9 lite varianta 2017 este superior lui j2 core nici nu exista termen de comparatie intre cele 2.
Si un Huawei p9 lite gasesti la secound hand cu 300-400 ron, dar iti recomand sa il iei nou daca iti permiti. la 450 gasesti si Huawei p10 lite la secound si in stare foarte buna. Samsung j2 core ar fi fost bun acum 7-8 ani fiindca nu e un telefon nici macar mid-range e slabut rau dar daca tie iti place il poti lua
Dar nu e o alegere potrivita avand in vedere ca suntem aproape in 2020 si sunt teluri cu 8-12 giga ramiwinking

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

P9 lite

| Darvid a răspuns:

Dupa parerea mea Huawei p9 lite 2017

| Aleegirly886 a răspuns:

Mai bun este huaweip9 lite 2017, am avut si eu Samsung Galaxy j2 core si nu e cine stie ce de capu' lui, In schimb, acum am Huawei p9 lite 2017 si e super. Merita banii?