Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon imi recomandati sa-mi iau? Am un buget de cam 2000 lei.Ma gandeam la Nokia Lumia sau Samsung SII(as putea sa ma duc si la un SIII dar chestia aia e prea mare) sau spuneti-mi care ar fi cel mai bun telefon si alte sugestii...nu vreau iPhone ca ala trece de 2500 lei...cred.Deci?

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

SII, e mult mai personalizabil. In Windows Phone nu prea poti sa-ti bagi ghearele, ai nevoie de un program special pe PC si pentru chestii simple gen schimbarea soneriei cu melodia preferata, nu poate trimite prin bluetooth muzica, si lista de minusuri poate continua. Se poate face, insa e prea mare bataia de cap.

Androidul este mult mai prietenos. Poti usor si sa-l incarci cu prea multe mizerii, insa asta tine de tine ca utilizator, il vei invata repede. Eu as alege SII.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Jijell):

Multumesc pentru raspuns, dar nu m-am referit strict la cele 2 exemple. Vreau sa-mi iau unul bun si daca imi poti spune care este cel ma bun de pe piata si pe care sa-l pot cumpara...

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce bani au unii, ăsta da buget, pe foamea asta.

| Laura a răspuns:

Cât de tâmpit să fii să dai 20 de milioane pe un telefon?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Laura):

La fel de tampita ca si ceilalti sute de mii de romani...stii cum se spune:vulpea care nu ajunge la strugusi spune ca sunt acrii laughing

| michelia a răspuns:

Am citit un soi de poanta -reclama la nu stiu ce telefon : " puteti face poze cu el, puteti asculta muzica etc etc etc...a, si puteti si sa vorbiti cu cineva!".
Cam asa ceva cauti tu. Ia-ti draga un telefon de 200-300 lei si ofera-ti multe alte distractii pe linga. Plus ca ai putea sa stringi din bani pentru lucruri mai importante ( o excursie de ex) sau sa-ti impresionezi parintii dindu-le o parte din bani inapoi.

| Bondarel99 a răspuns (pentru michelia):

Aaaa scuze...am vrut sa spun ca vreau sa-mi iau un smartphone, telefon am deja happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bondarel99):

Dragă nici tu nu sti ce vrei, află întîi si după aceea intreabă nu vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S2 cred ca e cea mai buna solutie...

| MHems a răspuns:

Buna! Ti-as recomanda SII. Sper ca te-am ajutat!

| ImiPlacToate a răspuns:

Samsung SII cred ca-r merge, O zi buna

| ralucutzica a răspuns:

Fugii repede la Dragonul Rosu alegeti un telefon bun acum cateva zile mi-am cumparat si eu un Nokia foarte bun fugii.

| CodyN a răspuns:

Uite... eu iti scriu acum pe TPU de pe un S3 si vr sa-ti propun sa te gandesti sa strangi bani mai multi si sa iti iei si tu... adica este mult mai bun si mai sofisticat. un s2 ar merge dar este INCOPARABIL! Acum depinde la ce folosesti tu jocuri/poze etc.