| Girly97 a întrebat:

Ce vi se pare mai sigur pentru autorizarea platilor in BT Pay intre recunoatere faciala si senzor de amprenta?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Irelevant. Producătorii de telefoane și aplicații nu ar fi permis daca una din metode avea breșe de securitate vizibile

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru valori relativ mici, oricare metoda de confirmare este plauzibila.
Pentru valori mari, masurile de securitate trebuie sa fie mai evoluate.

| Lioana a răspuns:

Senzorul de amprenta e mai precis, dupa parerea mea.
De exemplu gemenii au chipul la fel dar amprentele nu le au la fel.

| CIaudiu a răspuns:

Depinde de modelul telefonului. La iPhone ai FaceID iar la Samsung FingerID.

| MihailVeteranu a răspuns:

Senzorii de amprenta, puteam fenta recunoașterea faciala pe diferite aplicații cu niște trickuri