| John16 a întrebat:

Ciao TPU cum imi activez internetul de pe telefon atunci cand nu prind wifi?, il am in romana, funda

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai făcute setările de net şi apoi să activezi manual ( dacă nu se activează automat ) "conexiunea de date" ( din Meniul telefonului - vezi Manualul telefonului )!

Sper că NU vrei să GHICIM ce telefon ai, dacă ţi-ai făcut setările de net, în ce reţea eşti, etc.

Eventual, mai dă detalii...

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Anotherusername a răspuns:

Depinde de ce model de telefon folosesti (adica daca ruleaza android, Ios etc. )In general activezi datele la sectiunea "Date mobile" ce se afla in setarile telefonului sau in bara de stare. Sper ca te-am ajutat happy