| adsx a întrebat:

Cine imi poate spune cum pot decoda Iphone 4/4s/5 de la de acasa, fara sa il duc la service? Este pvreun program? De ce am nevoie? Si la telefoane cu android cum se face? Vreu sa fie o metoda sigura!

2 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Nu ai cum. Poti sa iti cumperi gevey sim daca ai baseband acceptat de acel cip, daca nu, mai exista varianta cu imei-ul.dar te va costa mai mult si nu este 100% permanenta.

| aleks211 a răspuns:

Salut,daca te ocupi singur de el si nu ai experienta in asa ceva, risti sa il strici[mi s-a intamplat si mie la fel cu un Samsung Galaxy]..Ai nevoie de multe accesorii si cunostinte, du-l la un service GSM, nu ti-l strica singur, bafta!