| almaz a întrebat:

Cine stie cand apare urmatoarea versiune la iOS p/u Iphone?

4 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

IOS 9 a aparut, chiar azi a primit un update la 9.0.1 si ma astept sa apara urmatoarea versiune cam peste 6 luni.

| almaz explică (pentru Celcareajuta):

Eu am auzit ca saptamaina viitoare o sa apara 9.0.2, poate fie asa ceva?

| Celcareajuta a răspuns (pentru almaz):

Da, astea mici pot sa apara si la cateva ore distanta, ele au rolul de a rezolva eventuale bug-uri ale versiunii mari. Niciun sistem nu e lansat perfect, dar astia isi bat capul sa il rezolve in timp util. Eu ziceam ca peste 6 luni e posibil sa ne asteptam la iOS 10 happy

| almaz explică (pentru Celcareajuta):

Eu ieri când a apărut 9.0.1 am început să mi-o instalez, dar nu de la iphone ci de la PC prin iTunes, și în timo ce se înstala, durează cam 30 min, pe la 20 min stâns pc-ul fiinda nu mai avea curent, de aceea s-a instalat cu eroare, și acuma funcționează foarte prost telefonul, camera frontală no pot porni, și alte greșeli mai sunt...