| TheMatz a întrebat:

Cu ce ma poate ajuta codul PUK daca mi-am uitat modelul de deblocare de la telefon?

2 răspunsuri:
| LaRkiNNN a răspuns:

Daca esti pe abonament, scrie acolo pe contract codul PUK, iar daca esti pe cartela... trebuie sa apelezi nu stiu ce numar si iti zice PUK-ul. Sincer, nu mai stiu numarul ala... era ceva format din 3 sau 4 numere.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codul puk te ajuta daca ai bagat incorect codul pin pana ai blocat telefonul, adica pentru a-l debloca trebuie sa bagi codul puk