| Alky17 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy J4+ si am uitat modelul de deblocare al acestuia. Ma poate ajuta cineva, dau fundita si tin sa precizez ca nu il pot inchide pentru ca imi cere modelul.

Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa astepti pana i se descarca bateria, dupa care il pui la incarcat fara sa-l deschizi. Dupa ce l-ai pus la incarcat apesi simultan pe butonul de power on/off si butonul de volum de sus. Tii apasat pe ele pana cand se deschide si daca ai noroc o sa-ti intre in recovery mod si din meniul ala alegi wipe data/factory reset. Dupa ce ai ales optiunea asta, telefonul o sa se reseteze la setarile din fabrica, dar fii atent ca trebuie sa te conectezi cu contul de google la care este contectat telefonul la momentul asta. Daca te conectezi cu alt cont de google n-o sa mearga, e un fel de verificare in caz ca a fost furat. Daca nu reusesti asa, atunci incerci ce scrie in link-ul pe care ti l-a dat sierra1.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă știi nițică engleză, vezi aici:

https://drfone.wondershare.com/......-lock.html

| Alky17 explică (pentru sierra1):

As prefera o metoda gratis pentru deblocarea telefonului dar multumesc pentru raspuns.

| sierra1 a răspuns (pentru Alky17):

Alki mamă, alea-s gratuite!