| nikmihail a întrebat:

Cum aflu codul pin 2 sau puk la o cartela cosmote?

4 răspunsuri:
| TestPetrut a răspuns:

Deci la orice cartela cosmote ai o casuta unde e asezata cartela si o scoti de zcolo
dar pe aia apare si pin si puk ar fi bine so cautiwinking

| TheMargean a răspuns:

Formeaza *100#. si alege ramura 5, Codul PUK

| namnumeba a răspuns:

Daca e abonament iti vor cere CNP-ul daca e la liber poti suna dupa alt numar la 1234 apoi cand raspunde robotul formezi 130 si intri in legatura cu un operator mentionez apelul trebuie facut tot dupa un numar la liber si le transmiti doar nr de telefon

| RedStyle950 a răspuns:

Pai ori te duci la un magazin cosmote ori suni la relatii cu clientii(1234) si le spui problema.Astea erau pe spatele pachetului de la SIM, dar presupun ca le-ai aruncat. Sper ca ti-am fost de ajutor.Bafta!