| Kryss17 a întrebat:

Cum as putea sa `mi activez 3G pe telefon, daca sunt pe cartela?

Răspuns Câştigător
| MHems a răspuns:

Pai poti sa-ti activezi doar daca telefonul tau este SmartPhone, daca nu accesezi *100# si iti alegi tu ce extraoptiune doresti. Sper ca te-am ajutat wave!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce telefon ai?

| Kryss17 explică (pentru Salontanul):

Samsung Galaxy Fit

| Salontanul a răspuns (pentru Kryss17):

Ce a scris DarkWorld e o aiureala. 3G-ul nu trebuie activat. Trebuie sa fii in zona de actiune 3G. Pentru a verifica asta introdu o cartela de RDS-RCS. Daca poti sa suni inseamna ca 3G merge. Daca vrei sa activezi net-ul, suna la provider (Orange, Vodafone, RCS-RDS) si ia setarile de la ei. Un operator te va ghida foarte usor.

| Kryss17 explică (pentru Salontanul):

Ok, multumesc mult!