| anonim_4396 a întrebat:

Cum/ cu ce pot edita un document care să conțină text + imagini, pe care + să-l pot scoate ulterior la imprimantă?
Menționez + că, nu am folosit niciodată nici unul din următoarele: Word, PDF, Adobe Reader... (decât foarte demult pe calculator)!
Am încercat să convertesc niște notițe în PDF dar, î-mi listează notița în mai multe foi/ pagini!
Eu aș-dori toate într-o singură pagină (text + imagini)!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Folosește word-ul e simplu (de invățat), puternic și iți rezolvă problema

| mihai69 a răspuns:

Poți cu Open office, sau cel mai simplu cu Google documents (online, gratuit).

| NLS a răspuns:

Poti folosi orice editor text, de la LibreOffice sau OpenOffice, la MS Word.
Ce doresti tu nu se poate face in Notepad sau Paint (in PAINT se poate de fapt, daca esti masochist sau iti lipseste o doaga ).

Si de asemenea, la nevoie, poti folosi versiunea gratuita a PDF-XChange Editor, dar nu va arata atat de profesional precum daca il creezi intr-un editor de text din pachetele Office.
Il gasesti aici:

https://www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-editor

| UserRo10 a răspuns:

Depnde pentru ce vrei sa folosesti. Cel mai la indemana este Word-ul de la Microsoft sau varianta gratuita Apache Open Office. Cauta tutoriale pe Youtube despre lucrurile de baza despre program si da-i bataie