| Mix_Dede_1996 a întrebat:

Cum fac sa nu mi se mai transforme mesajele in mms cand folosesc emoji? Telefon Samsung Galaxy Note 2 GT-7100

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Problema mai complicata un pic.
Incearca asta: Setări mesaje- mod introducere text- selectezi alfabet gsm.
Daca nu merge, inseamna ca telefonul are nevoie de o versiune mai mare de Android v4.1.1 (Jelly Bean); trebuie sa ajunga la un upgrade de Android minim 4.4.2.
Daca nici asa nu merge, atunci va trebui sa iei legatura cu un operator de telefonie.