| Geogrge a întrebat:

Cum fac update din android 4.1.2 la android 4.2.2?! Am S2 plus - GT-I9105P
Cel mai bun raspuns FUNA!

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Exista 3 variante :
1. Direct pe telefon, asigura-te ca ai cel putin 60% baterie!
Ai nevoie de o conexiune Wi-Fi stabila
Apoi Menu-Settings-About Device-Software Update-Update Option.
Ar trebui sa apara un update, apasa Ok ca sa il downloadezi, telefonul se va restarta in scurt timp si va termina instalarea.
2.Cu ajutorul Kies,trebuie sa ai instalat Samsung USB Drivers si sa ai activat USB Debugging.
Downloadeaza si instaleaza Samsung Kies, conecteaza telefonul la PC cu ajutorul USB, porneste Samsung kies si asteapta sa fie detectat telefonul, ar trebui sa apara : New Firmaware Update is available
Apasa butonul butonul Firmware Upgrade, urmeaza instructiunile si telefonul isi va face update.

3. Update manual
pentru asta lasa-mi un mesaj e mai complicat si trebuie facut pas cu pas, iti explic pe mess sau fb. Dar nu ar trebui sa ajungi pana aici, una din cele 2 variante de mai sus ar trebui sa mearga.

1 răspuns:
| Deeiutss a răspuns:

Eu am s3 mini si fac asa: dau la setari, dupa dau jos de tot la "despre dispozitiv" si dupa dau "actualizare software".