| RromAn a întrebat:

Cum folosesc euro daca am si optiune cu minute la Orange?

3 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Nu inteleg ce vrei.
Creditul in euro, se transforma in minute. Alegi optiunea care iti convine.
Daca ai credit (euro) in plus, el se pastreaza pana la reactivarea optiunii. Sau, pot fi consumati daca ai consumat minutele, ori vorbesti in strainatate.

| RromAn explică (pentru francut):

Trebuie sa trimit un mesaj catre un numar, dar neaparat cu credit. Daca trimit cu mesajele din optiune nu e bine.

| francut a răspuns (pentru RromAn):

Am inteles.
Daca ai credit, cel putin vreo 30 €centi poti sa scrii mesajul si sa-l trimiti. MMS-urile sunt mai scumpe decat SMS-urile. In strainatate, mai scump decat in tara. Nu trebuie sa faci nimic altceva. Ti se va lua din credit automat.