| Fuleki_Magdalena_2002 a întrebat:

Cum îmi albesc husa de la telefon?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde din ce material este facuta si daca este vopsita sau nu.

- Daca este din material plastic, ne-vopsit, atunci poti spala cu apa calduta si detergent obisnuit SAU chiar si cu o carpa inmuiata cu spirt sanitar. Se umezeste suprafata murdarita, se lasa la inmuiat 1-2 minute, dupa care se reaca cu carpa umezita.

- Daca este dim material vopsit si vopseaua s-a sters, atunci poti incerca s-o re-vopsesti usor, cu o pensula subtire si moale, folosind vopsea de ulei sau email alb, folosit pentru vopsirea usilor si geamurilor. De asemenea, se poate vopsi si cu vopsea de unghi alba. Chiar daca nuanta nu va fi identica cu restul suprafetei, tot nu va fi de culoare inchisa, cum e in lipsa de vopsire.

| Rax a răspuns:

Daca e transparenta, eu nu am reusit nici in masina de spalat.laughing

| RonaRona a răspuns:

Îți cumperi o husă nouă (și albă). Dacă nu îți permiți sau nu găsești, am eu altă soluție:
BUM! Carioci!
BUM! Acuarele!
Stai acolo și pictează,
Pân' vezi că NU funcționează!
Abracadabra!