| KaterinaPetrova a întrebat:

Cum imi dau seama ca un Iphone 4 e fake?

7 răspunsuri:
| SMaricel a răspuns:

Sau daca are camera sub 5 megapixeli

| 13 a răspuns:

JosCenzura-Nu e adevarat. Am auzit si eu treaba asta si am incercat. Si majoritatea telefoanelor contra facute aveau stelute cu 6 colturi.

| ElvisTare a răspuns:

Uite,Iphone 4 Are sigla pe spate, are meniul specific Iphone, are un butonas micut pe margine si daca il muti in dreapta se da pe Silent... Si in plus stii butonul de "Inapoi"? La iphone original se simte foarte fin iar la fake ca la orice buton...Brutal

| Ciompârla a răspuns:

Sallz...Iti dai seama foarte usor. Daca e fake, e din plastic si nu are acel logo Apple e fake! Uite aici:
http://www.youtube.com/watch?v=K4ULEr6dWjo&feature=related
si altul:
http://www.youtube.com/watch?v=TUT39op2Pp8
si acum ca suntem prieteni da-mi te rog si o fundita! :D

| LovelyBoy a răspuns:

Cel mai simplu e sa umbli prin el si schimbi ecranele intri in meniu etc. Daca nu se schimba sau nu se acceseaza instant, e fakebig grin. Sau marul - sa te uiti sa fie perfect: muscat cu coditA big grin

| DieForDeathCore a răspuns:

Suprafata de touch este denivelata si unele aplicatii au defecte sau sunt scrie in chineza. Nu le poti deschide sau altele.

| JosCenzura a răspuns:

Cand vrei sa iti dai seama daca un telefon e replica sau e original, apesi pe *(steluta). Daca are 6 linii inseamna ca e original. Daca are mai mult sau mai putin e replica.