| Petrovic a întrebat:

Cum pot apela cu număr necunoscut de pe telefonul fix?
Până acum 15 ore, telefonul fix era neidentificabil. Sunam la cineva, iar la acea persoană scria pe ecran: „Necunoscut", „Neidentificabil", „Reținut", etc.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa suni la firma de telefonie sa scoata identificarea postului tau.

| Petrovic explică (pentru Bula):

Ei spun că nu există acest serviciu.

| Bula a răspuns (pentru Petrovic):

Fals! Tu ai dreptul sa ceri ca numarul tau sa fie privat, neidentificabil pe telefonul apelat.
De la centrala se adauga numarul tau, cand suni.

Si tu te poti ascunde in unele cazuri, daca introduci un cod special inaintea numarului format.

| Petrovic explică (pentru Bula):

Și care este acest cod?

| Bula a răspuns (pentru Petrovic):

Incearca "#31#" inaintea numarului.

| Petrovic explică (pentru Bula):

De pe telefonul fix nu merge.

| Bula a răspuns (pentru Petrovic):

Depinde de centrala telefonica.