| Ionutdragun a întrebat:

Cum pot debloca Bootloaderul la un Huawei Y6 2019 fără cod? Am încercat și metoda de FastBoot
-comand
fastboot oem unlock
- fastboot bootloader unlock
Dar îmi cere acel cod și costa 25de dolari.

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Părerea mea, Huawei sunt destul de restrictivi la capitolul OEM și alte modificări în ceea ce privește softul,de aceea un Xiaomi,oneplus sau Samsung,in caz că vrei sa testezi chestii sau sa experimentezi aplicații ce necesita Root,poți încerca un țel din cele menționate mai sus, Huawei, oppo, vivo sunt mai restrictivi in ceea ce privește softul.
Deci da, rămâne la decizia ta ce faci.
Baftaaa!