| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa pun internet pe un telefon Nokia 206# Concret.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Te duci la un centru de Vodafone / telekon / Orange sau de unde aparţii tu de la cartelă sau abonament şi rogi să îţi configureze telefonul pentru internet, la fiecare operator de telefonie e diferit, smartphone-urile şi le fac automat setările, la restul telefoanelor trebuie manual singur sau de la operatori, nu te costă nimic şi e datoria lor.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

O intrebare buna, dar nu ai mai spus ce retea mobila folosesti? Ca nu poti pune Internet pe telefon fara retea decat prin wifi si mai sunt cateva metode, ai nevoi de setari, ca sa poti naviga. Si o extraoptiun de date activa.