| Popafilip a întrebat:

Cum pot schimba la garanție pe baza de imei un iPhone xr?
Am un iPhone xr care încă mai are 6 luni de garanție, mai am doar cutia la el însă mi s-a resetat singur și s-a blocat touchul? Îl pot schimba pe baza de imei?

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Ti se poate schimba/repara telefonul doar daca ai cutia (acum am inteles ca nu mai e obigatorie ), factura si garantia telefonului. Nu iti repara nimeni telefonul fara factura si garantie, iar seriile din ele trebuie sa corespunda cu seria telefonului. Nu poti repara cu documentele altui telefon.