| Anton1242467 a întrebat:

Salut, am un iphone 12 si mi s-a spart capacul de pe spate. Se poate schimba gratis daca am garantie pe imei?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu daca tu intelegi ce ai scris, ca IMEI-ul nu este capac si vice versa, deci nu poti sa ai garantie pe capac, daca nu ai asigurare pe acel capac, sau pe screen.

| darrio2007 a răspuns:

Singur nu s-a spart. Garantia nu acopera proasta folosire a unui telefon.

| sierra1 a răspuns:

Nici vorbă, eventual dacă aveai asigurare pentru asemenea probleme

| relian a răspuns:

Ai garantie ce anume? Daca ai dara garantia aia ceti dau ei 1 an de zile,aia este pentru cazurile in care telefonul pateste ceva fara sa-i faci tu,adica scapat pe jos,in apa etc, pentru asa ceva este o alta garantie pentru care mai platresti inca ceva.
Ce ai tu naspa de tot, cred ca daca ai fi avut garantie care sa acopere si accidente, iti dadeau aia altul, nu l-ar fi reparat.

Sa schimbi capacu ala stii cum e? Greu de tot, o sa te coste ceva.Acolo se afla cablaje lipite de carcasa aia, butoanele toate pe aia sunt prinse, munca multa si f migaloasa, camera etc.

| Wr3nch a răspuns:

Nu, garantia nu acopera scapatul pe jos.

| Lukasssz a răspuns:

Nu