| Alexboss121 a întrebat:

Cum recuperez poze dupa ce le sterg sau dupa ce dau reset la telefon?
(fara cont Samsung)

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Le copiezi pe PC inainte, sau un card de memorie, sau Google Photos, sau Dropbox, etc.

| Sofer a răspuns:

Dacă ai avut backup la fișiere poze/video o sa le găsești în cloud de la google. Dacă nu ai avut aceasta opțiune activa, nu mai ai cum sa recuperezi pozele pierdute.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu ai cum sa le recuperezi. Ca sa te asiguri ca nu se intampla ceva cu pozele, salveaza-le in google drive din timp.

| GPA a răspuns:

Fără cont Samsung faci un backup prin contul de Google folosind Google Drive și Google Photo sau prin depozitarea tuturor datelor tale din telefon într-o unitate externă, adică pe un card SD sau pe laptop, pe un hdd. După ce resetezi telefonul îți imporți datele la loc. Folosind contul de Google sincronizezi automat toate datele și îți descarci toate fișierele din Drive și/sau Google Photo.

| brokxy a răspuns:

Pui pozele pe un card de memorie pe care il scoti din telefon inainte sa ai dat reset din fabrica si se salveaza pe card dupa ce ai resetat telefonul bagi iar cardul in el cu pozele. Eu asa fac

| Michaeel a răspuns:

Nu cred ca le poti recupera, odata ce ai resetat telefonul iti pierzi toate datele netrasferate pe o cartela sau un card de memorie.

| Skarr a răspuns:

Exista o aplicatie care iti poate recupera din poze dar unele o sa fie corupte si nu o sa de vada si altele poate o sa abia o calitate mai slaba un pic. Cauta photo recovery pe google play si incearca o aplicatie

| noone33 a răspuns:

Nu mai ai cum. Trebuie salvate pe card sau pe cloud.