| valycool a întrebat:

Cum se face update la android pe un telefon?

Răspuns Câştigător
| Andreea555012 a răspuns:

1. Intri la setări
2. Dai la informații despre telefon
3. Acolo trebuie sa iti scrie actualizare sistem
La telefonul meu asa e acum nu știu dacă si la al tau. Succes.

5 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Astepti ca producatorul telefonului sa lanseze acel update.

Răspuns utilizator avertizat
| FanLenovo a răspuns:

Depinde, Trebuie ca producatorul telefonului sa lanseze update-ul pentru acel telefon.

Uita-te inainte daca exista vreo updatare pe site-ul producatorului.

poti incerca o aplicatie de pe google play, ceva de genul :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acquariusoft.UpdateMe

| ThinkDifferent a răspuns:

Pai ce telefon ai?
Intri la setari, apoi trebuie sa găsești acolo Informații Telefon sau Despre Dispozitiv iar acolo Îți va arata Actualizare Software dacă ai vreo actualizare.

| valycool explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri eu m zis ca nu e nevoie sa spun marca telefonului ca update-urile se fac pe toate telefoanele happy