| ĄℓтNuмЄ a întrebat:

Cum se intaleaza internet pe un smartphon? big grin big grin big grin

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Ai wi-fi pe el? aşa e cel mai simplu.

| Th3BoY a răspuns:

Salut.
Daca ai un telefon ceva mai ieftin te duci la setari --> Wi-Fi Si activezi dupa aceea dai cautare si intri pe o retea *trebuie parola*
daca ai net pe cartela iti faci setarile de la net.

| ĄℓтNuмЄ explică (pentru Th3BoY):

Si daca n-am wi-fi? big grin

| Eclipse a răspuns (pentru ĄℓтNuмЄ):

Daca telefonul este luat la abonament, iar acest abonament are si trafic de internet de ex. 1 gb, 2gb etc. Poti intra fara probleme, insa daca telefonul este luat la liber si doresti sa-ti activezi internetul trebuie sa cumperi o cartela de 6 euro sau mai mult pentru a activa o optiune, iar daca doresti doar sa testezi internetul gratis poti sa formezi *100# mergi pe ramura internet si acolo vei avea o optiune "testeaza internetul gratis timp de 7 zile" alegi acea optiune si iti vor aloca 100 mb.

| LTAA a răspuns (pentru ĄℓтNuмЄ):

Ai nevoie de configurarile automate, pe care le primesti gratuit de la operatorul de telefonie mobila. In ce retea te afli, pentru ati putea da mai multe detalii?