| MariaShk1 a întrebat:

Cum se pot remedia zgarieturile de pe ecran? Am un Samsung S7 Edge si mi-a cazut pe parchet si s-au facut cateva mici zgarieturi. Se vad doar la soare, nu ma incomodeaza foarte tare dar as vrea sa scap de ele. Ce metode stiti? Am vazut pe net ceva cu guma de sters, am incercat si eu dar nu a functionat. Aveti voi alte metode?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lustruieste cu ceva moale având o turație mare. Ex - un tampon de bumbac pe o mașină de gaurit sau disc de pislă pe un flex. Dar cu GRIJĂ!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasta de dinti. laughing))

| Alexandru250201 a răspuns:

Eu stiu ca poti si cu pasta de dinti

| artemidak a răspuns:

Nu funcționează nici cu guma nici cu pasta de Dinți!
Știu pentru ca și eu am un iPhone 7 cu cateva zgârieturi și am încercat sa le șterg dar degeaba...
Și o data nu mai știu cu ce am încercat sa il șterg și mi-am făcut Dita-mai zgârietura!
Deci singurul lucru pe care il poți face e sa îți cumperi o husa și o folie(nu pe tot ecranul, fiindcă și mama are același tel ca a tău și ii face numa’ necazuri)și sa fi mai atent pe viitor.

| MariaShk1 explică (pentru artemidak):

Daca ii pun folie, o sa se mai vada zgarieturile?

| artemidak a răspuns (pentru MariaShk1):

Depinde de care, de exemplu mama are folie cu culoarea telefonului, dacă are zgârieturi nu se mai vad(dacă nu sunt pe ecran).

| MariaShk1 explică (pentru artemidak):

Eu le am pe ecran, deci o sa se vada.

| artemidak a răspuns (pentru MariaShk1):

Ah! Atunci nu mai ai ce sa ii faci decât pe viitor sa il protejezi mai bine.
Imi pare rău ca nu te-am putut ajuta.

| artemidak a răspuns (pentru MariaShk1):

Atunci nu poți sa ii mai faci ceva in afara de a-l proteja mai bine pe viitor.
Imi pare rău ca nu te-am putut ajuta.