| Stefania96dfg a întrebat:

Cum sunt numerele de telefon in SUA..Cum la noi sunt 0745... din 10 cifre, In America cum sunt?

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Dacă întrebi despre telefoanele mobile, atunci în SUA numerele sunt de forma:

NNN NNN NNNN, tot 10 cifre. Primele 3 cifre formează codul de arie (area code), iar celelalte 7 cifre formează numărul de mobil propriu-zis. Astea sunt valabile dacă eşti în Statele unite, ai abonament în Statele Unite şi suni pe cineva tot din Statele Unite.

Dar dacă suni din afara Statelor Unite, de exemplu din România, trebuie să formezi:

+1 NNN NNN NNNN, unde +1 este prefixul internaţional pentru SUA.

Sper să te fi ajutat. Mult succes!

3 răspunsuri:
| HucanuMihai a răspuns:

Cum pot să cumpăr o limuzină din USA

| HucanuMihai a răspuns:

Vreau un număr de telefon de la o firmă specializată din SUA

| OvidiuChiritescu a răspuns:

Numere de telefon america