| TheBestForYou a întrebat:

Cum transfer euro de pe un telefon mobil pe altul la cartela Orange? Funda pentru cine imi explica cel mai bine.

Răspuns Câştigător
| Roxiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Apelezi: *100# [ steluta* 100 diez#];
Dupa aia dai optiunea "Credit si reincarcare";
Dupa aia dai optiunea "Transfer credit";
Dupa ce intri in optiune citesti ce scrie si dai 1 [Continua].

Si daca stii cat credit vrei sa transferi [cat credit ai] poti sa dai direct optiunea 1 [Credit disponibil sau ceva de genul].

Daca nu stii cat poti transsfera sau nu stii cat credit ai, dai optiunea 2 [Transfer credit].
Dupa aia scrii cati euro vrei sa transferi, dupa aia scrii numarul telefonul caruia vrei sa-i transferi, dar ai grija sa scrii CORECT!

Succeslove struck

Funda?love struck

5 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Daca esti la Orange formeaza *100# dai pe raspuns si tastezi numarul optiunii credit. Si tot asa dupa care selectezi transfer credit, si urmezi pasii. Asta la Orange.

| Bybanu a răspuns:

Daca spuneai si ce cartela ai, era perfect:
Vodafone: Pentru transfer credit
Poti transfera 1 Euro, 2 Euro, 3 Euro
Apelează gratuit *120# şi alege "Transferă credit", opţiunea "Oferă credit", apoi urmează instrucţiunile.

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaBa a răspuns:

Tastati *111#, apoi scrieti numarul la care vreti sa trimeti bani, apoi scrieti suma si in sfarsit confirmati sau anulati. Dar ce sa va spun cand veti tasta *1111#, totul va va spune.

Alte răspunsuri