| AureliusTPU a întrebat:

Daca apare ca incarcarea telefonului e oprita ca temperatura este scazuta trebuie schimbat portul de incarcare? Cine stie sigur va rog sa raspunda.

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde unde il incarci. Chiar asta inseamna, ca temperatura este scazuta big grin. Incearca sa il incarci undeva la caldura. Nu ar trebui sa fie probleme cu portul, daca te atentioneaza la acest lucru, inseamna ca functioneaza.

| GdX a răspuns:

Daca citesti manualul tehnic al telefonului, el se incarca si functioneaza intr-o plaja anume de temperatura. Daca temperatura este mai mica sau mai mare decat cele specificate de produactor telefonul nu mai incarca sau chiar nu mai functioneaza. Eu de exemplu l-am uitat in soare si pana nu s-a racit nu am mai putut sa il incarc.

| AureliusTPU explică (pentru GdX):

Eu l-am scapat in apa

| AureliusTPU explică (pentru DoarBogdan):

A fost scapat in apa

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru AureliusTPU):

Atunci posibil ca mai este apa prin el. Incearca sa il pui intr-un vas plin cu orez. Chiar ajuta laughing, nu glumesc. O sa atraga cumva apa. Daca nici asa nu merge, abia atunci poti sa mergi la un service de telefonie.

| GdX a răspuns (pentru AureliusTPU):

Baga-l in orez sau pune feonul pe el.

| AureliusTPU explică (pentru GdX):

Nu a mers si daca folosesc feonul risc sa il stric ca se incalzesc componentele fine si se ard

| GdX a răspuns (pentru AureliusTPU):

Eu asa l.am uscat pe al meu. Treapta 1 la feon. Inca functioneaza?

| AureliusTPU explică (pentru GdX):

Da dar eu nu il tineam aproape