| Chis_Razvan_1905 a întrebat:

Dacă aveți Sony Xperia E3 și ia-ți făcut root, ați pățit ceva? Adică vi s-au șters anumite date,s-a virusat, etc.

4 răspunsuri:
| Rosu_Cristian_2000 a răspuns:

Daca l-ai resetat pierzi toate apl si daca ai cardul in el ti se sterge tot til face cum l-ai luat din fabrica

| ioanoanea15 a răspuns:

Ha ha ha! Normal ca nu se intampla nimica, rootul nu dauneaza in vreun fel telefonului, un telefon rootat este acelasi ca inainte, nu il modifica in vreun fel. Prin root obtii accesul la radacina sistemului, partitie care pe un telefon fara root este blocata. Practic rootul nu iti va modifica absolut nimic pe telefon. Procesul de root in sine nu este periculos ata timp cat este efectuat corect iar rootul nu ii poate dauna in vreun fel telefonului, insa odata ce ai root pe el il poti strica usor daca te apuci si modifici si stergi fisierele de sistem fara a avea cunostinte aprofundate.

| Andrei_Schipor_1987 a răspuns:

Te sfatuiesc sa ai grija cand vine vorba de root fiindca odata ce il rootezi ai sanse crescrute la virusi troiani asa cum am si eu

| MariaCristina100 a răspuns:

Nu.Absolut deloc.Ii poti face linistit „Root".