| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva ma suna cu numar ascuns pe telefon cum aflu numarul?

99 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Greu. Este o procedura extrem de complicata. Trebuie sa te adresezi organelor abilitate. Ti-a placut chestia asta?
laughing laughing

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu prea ai cum. Doar sa faci sesizare la politie, dar...nu se ocupa decat de cazuri complexa(amenintari, etc)

Janina
| Janina a răspuns:

Nu ai cum..nimeni nu se complica sa afle jocuri de ale copiilor

| mami a răspuns:

Este indicat sa nu raspunzi
cei care suna cu nr ascunse nu au personalitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu există această posibilitate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

*#30#

| Princessee a răspuns:

De aia este nr ascuns!
Pt ca nu il poti afla!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am inteles ca vr sa afli un nr dat totusi poti sa dai telu p silentios in niciun caz p vibratii k s aude noaptea il dai p silantios sai scapat parerea me ashea fac eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa se afle...problema e ca nu avem noi acces muritorii de rand...asa era si ianinte cu id de mess ca sa aflii cine e pe invizibil si nu se putea atunci...acum aflii imediat.eu cred ca trebuie sa mai asteptam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as vrea sa stiu cum se poate afla direct de pe internet fara compicatii si lucruri de genu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreu sa aflu numar ascuns care ma suna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai se poate afla daca in momentul in care te suna si raspunzi sa tastezi ) #31# ATUNCI ITI VA APAREA NR AUTOMAT :d:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai buna rezolvare este sa te duci la politie, iar in urma sesizarii tale, organele abilitate impreuna cu serviciul juridic al retelei respective vor ajunge la o rezolvare! totul este sa depui acea plangere la politie!
o zii buna tuturor tataye82_marian@yahoo.com

| sergiumen a răspuns:

*#30# am gasit eu undeva codu asta da nu stiu cum se face ca eu nu am reusit nimic
daca reuseste cineva sa mi zica si mie

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate afla nr privat cu conditia ca si cel care apeleaza sa fie in aceiasi retea.Treaba sta cam in felul urmator
Deviezi toate apelurile catre un nr de telefon pe care il ai la indemana permanent si astfel afli nr privat eu am avut aceasta problema, si am deviat pe tel sotului si asa am aflat nr privat
iar pentru cei cu tupeu care isi lasa nr la vedere, exista un tratament
Reteta
afisezi nr in locuri publice cu prestari servicii ...la pret bun!
te roga sa il ierti si ca nu mai face in viata lui asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E simplu... te adresezi organului tau competent si se ocupa el de asta...ca la usa cortului asabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci si eu am aceeasi problema ma suna o persoana de sex feminin si ma tot intreaba cf ubiy ma streseaza seara de seara si da si cu nr ascuns si am incercat o varianta gasita tot pe google formezi *#30# si vei primi imediat pe ecran un msj care spune ca nr apelantului care te va suna va fi afisat pe ecran pana acum orice nr care m-a sunat a fost vizibil incearca si poate ca vei afla... mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca a mai postat cineva ceva degenul asta , dar ma gandeam ca este folositor.
Eu aveam mari probleme cu nesimtitii care ma tot sunau cu "privat" , pana am aflat cum se face sa le afli numarul:
In primul rand trebuie sa iti faci cont (free :thumbup: ) la www.telefonip.ro . Dupa aia trebuie sa descarci x-lite. Gasesti pe google cu tonele sau gasesti aci> http://www.counterpath.com/index.php?menu=Products&smenu=xlite.
Dupa ce instalam x-lite pe pc il configuram cu setarile care le-am primit prin mail de la http://www.telefonip.ro
Pana aici toate bune ...
Acum urmeaza sa configurezi telu' .
Setari - Redirectionare apel - Apeluri voce - Active redirectionare "Daca nu este disponibil" La numarul dat de http://www.telefonip.ro cu alte cuvinte daca vad ca ma suna un numar ascuns apas tasta NO si il redirectioneaza catre numarul de la telefonip (iti dai seama de asta pentru ca iti va suna pc-ul daca ai instalat x-lite si l-ai configurat ) daca vrei ii poti raspunde chiar poti inregistra convorbirea. Acum ca sa ii vezi numarul de tel , intri pe http://www.telefonip.ro te logezi dai pe "Apeluri primite" si ii vei vedea numarul de telefon acolo. Succes si sper ca ati inteles...

Ma gandesc ce fata :scared: face ala care stie ca te-a sunat cu nr. ascuns si vede ca il suni inapoi.
P.S: Eu am abonament si pe cartela cred ca trebuie sa ai credit ca sa permita red. catre un nr din alta retzea.

| Cipy2109 a răspuns:

Am facut si eu cum a zis anonim cu *#30#. Mi-a aparut pe ecran "Serviciu activat". Stie cineva ce serviciu s-a activat? Sa nu fie cumva vreun serviciu care sa ma taxeze la factura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai *#30#

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suni la linia fierbinte siti zic ei cumlaughingrolling on the floor)... e imposibil mah sa afli nr

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU te pot ajuta sa afli cine te suna cu necunoscut! Metoda testata, merge sigur! Putem testa oricand, merge pentru abonamente si pentru cei care au cartela cosmote, momentan cartelele Vodafone si Orange nu permit redirectionarea apelurilor catre un alt numar). Daca ai nevoie sa afli cine te suna cu numar ascuns, trimite un email la aflacinetesuna@gmail.com si rezolvam garantatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea ai cum totul este legat de niste glume proasteoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce *** face *#30# ca am sunat si eu la fel servicu activat
stie careva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai ca-mi place de voilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Super

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contactezi pe cei de la Orange sau cosmote depinde la ce retea esti intrebi acolo si ei iti identifica numarul