| anonimulll12345 a întrebat:

Daca esti in strainatate intr-o tara membra UE, poti primi apeluri/mesaje din Romania pe nu numar care se afla in perioada de gratie? Fara ca ei sa aiba costuri suplimentare?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU! Trebuie sa ai roamingul activat si sa ai bani pe card pentru ca vei fi taxat si tu chiar daca pe tine te suna...

| anonimulll12345 explică (pentru lpavel):

Roamingul se poate activa si daca esti in perioada de gratie? Intamplarea face sa am cativa euro pe nr respectiv

| lpavel a răspuns (pentru anonimulll12345):

DA!