| BezeaToxica a întrebat:

Daca fac upgrade la android 4.4 unofficial va rezolva bugurile de pe telefon ca unul official?

Răspuns Câştigător
| RadikalGamer a răspuns:

Nu. Bănuiesc că folosești ceva gen CyanogenMod. Dacă faci update la ceva neoficial, nu se rezolva bug-urile. Dimpotrivă, vor fi altele noi. Android-ul din fabrică are majoritatea bug-urilor rezolvate, și e făcut să meargă cât mai bine pe procesorul telefonului.
Dacă tu îți dorești neapărat Android 4.4 cum mi-am dorit eu Android 4.0.4 pe S Plus-ul meu, pune-l. Dar te avertizez că o să ai lag, crash-uri, sute de bug-uri și o autonomie de baterie teribilă.
Atenție! Dacă încă ai garanție e foarte posibil să se anuleze. Să fi foarte atent la instalare, dacă ai probleme ai mari șanse să nu se mai repare. Întotdeauna fă un back-up la Android. Nu vei ști niciodată când se strică. La mine am pus CM 10, a mers o oră, i-am dat restart și nu mai pornea.
Succes! Și mare atenție la garanție.

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Nu! Cele custom au mai multe buguri decat cele oficiale

| horia1999 a răspuns:

De obicei adica mai in totdeauna nu.
Te sfatuiesc sa nu te bagi la rom-urile android si la root decat daca ai garantie.Si daca se ajunge la chestia asta sa stergi urmele din meniul recovery al telefonului.
Eu i-am innebunit pe cei de la Orange cu experimentele pe telefonul meu.