| jacexoxo a întrebat:

Daca imi cumpar un iphone X cu sanatatea bateriei 83% in cat timp se va face vreo 60%? O sa ma tina destul de ok la 83 pana la 60?

6 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

E slaba și dacă e la 100%, la 83 e deja foarte slaba, te tine puțin.
Dacă stai în continuu pe el posibil sa te tina o ora.
Eu am cumpărat odată un Samsung s6, părea nou nouț, l-am luat la secound și în fiecare minut scădea câte un procent din baterie, deci era mega varza bateria respectiv telefonul, norocul meu ca am scăpat rapid de el.
Când cumperi un tel la secound baga o cartela cu net, porneste netul prin 4g și verifica în câte minute scade câte un procent din baterie. Dacă scade 1 procent la un minut / doua minute sa nu îl cumperi ca e varza.
Succes!

| dinaprilie a răspuns:

Depinde de cate ori il incarci pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie schimbata bateria la 80

| Den1sa a răspuns:

O sa te țina destul de mult

| Andrei007007 a răspuns:

Eu am iphone XS si m-a tinut un an si jumatate de la 85 la 57. de folosit l-am folosit seara sa mai ascult pe Youtube muzica si pe Facebook sau Instagram, jocuri nu prea jucam pe el, deci. cam aproximativ 2 ani daca-l folosesti ca mine

| jacexoxo explică:

Repede va rog