| Fsdalajdljaljdvndnlgd a întrebat:

Daca imi dau un downgrade la Android (din Android 6.0 marshmallow la 5.1.1 lollipop) este posibil sa mi se stearga ceva aplicatii sau sa se intample ceva lucruri naspa?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Aplicatii da, agenda nu stiu.
De ce ai vrea sa faci downgrade? Nu este mai bun update-ul, daca telefonul tau nu suporta atunci reinstaleaza tot versiunea 6.0.
Daca arhitectura telefonului suporta mergi pe 6.1 sau mai sus, sunt din ce in ce mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin downgrade se intelege ca vei instala o versiunea anterioare de Android.
Prin instalarea altei versiune a SO(Android)-ului se vor pierde toate datele,de accea va trebui necesar un backup.
Lolipop e mai prost decat Marshmallow,nu iti recomand,dar daca tu vrei, ma poti contacta.
Nu iti las aici pasi pentru ca trebuie sa iti zic ce trebuie in functie, de model, de ce eroare primesti, de modalitate.
happy

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru anonim_4396):

Pfff,ca vreau sa imi fac root si pe androidul meu nu mergesadmi-o dat failed la kingroot crying( ai vreo idee cum sa imi fac sa mearga?

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru Simpatic):

Nu imi merge sa imi fac root pe acest Android

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Fsdalajdljaljdvndnlgd):

Lolipop e mai vulnerabil la root happy Stiu asta din experienta.
Si eu am fost pe lolipop, credeam ca e asa usor sa dai root dar nu.
Poti incerca cu Magisk, flash prin TWRP, il iubesc.E minunat.

Răspuns utilizator avertizat
| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru MakeLoveNotWar):

Vodafone Smart Turbo 7 | Nu cred ca gasesti un tutorial la astalaughing)

| AkyMinowara a răspuns (pentru Simpatic):

Nu. sunt din ce in ce mai proaste. am 8.1 Oreo si e prost de tot. ii lipsesc chestii de baza si meniul e idiot. iar 7 nu e mai breaz.
recomand 4.4 kitkat. e perfect. pentru orice model de telefon. inclusiv Apple.