| ruxandra26 a întrebat:

Daca mi s-a furat telefonul si aveam whatsupp-ul instalat, aplicatia va mai rula in continuare pe telefonul furat chiar daca mi-am recuperat cartela. Dupa ce voi inchide contul de whatsupp cum pot redeschide contul pe nr meu fara sa mai ruleze si pe telefonul furat?

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna

Contul de Whatsapp rula pe simul tau. Odata recuperat simul si implicit blocat simul din telefonul respectiv, automat nu mai poate fi accesat contul de Whatsapp alocat numarul tau.Deci stai linistita, respectivul nu mai poate accesa contul tau.

| ruxandra26 explică (pentru AllinaDaniella):

Multumesc mult pentru raspuns.Problema este ca am schimbat chiar eu sim-ul din tel iar pe tel rula contul de whatsupp de pe numarul vechi.Asa deduc ca daca hotul va schimba cartela contul probabil va rula in continuare pe tel furat.Contul de Whatsupp este pe nr de tel nu pe parola.

| AllinaDaniella a răspuns (pentru ruxandra26):

Automat cand el v-a baga alt sim in telefon whats-app se va conecta pe nr lui de telefon.Si fi sigura ca el va da un reset la telefon, ca sa nu existe nicio sansa sa dai de telefon prin intermediul vreunui program instalat pe el.