| oldschoolrom a întrebat:

Daca sunt abonat la Orange mobil dar nu si la TV, pot sa vad canalele online desi sunt abonat la Orange doar mobil nu si la televiziune? (am cont online)

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca doresti sa beneficiezi de serviciu Orange TV pe telefonul mobil, poti utiliza aplicatia pentru mobil Orange TV Go impreuna cu o optiune care sa iti ofere acces pe aceasta platforma. Aplicatia este disponibila pentru sistemele de operare Android si iOS.
Daca ai activa o astfel de optiune pe contul tau, vei putea urmari Orange TV si online, de pe un calculator, accesand pagina: tvgo.orange.ro
Mai multe detalii despre optiunile Orange TV Go vei gasi aici: http://www.orange.ro/tv/orange-tv-go/

Cu prietenie,
Orange Helper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internetul mobil de la Orange:Nu cred. Poti viziona posturi tv cu orice internet dar trebuie sa instalezi niste programe.Ce vreau sa spun este ca internetul mobil de la Orange ca si celellate interneturi mobile, au o limita de trafic.Deci daca nu ma isel Orange are 2 giga trafic cu viteza ceva maricica. Poti cauta programe sa vizualizezi porsturi tv dar dupa doi giga trafic, depasesti limita si iti va scadea viteza pana la maxim 1 mbps ceea ce nu vei mai putea vedea on line. Practic vezi doua filme si atingi limita de tafic dupa care scade viteza de conexiune si... abia mai intri pe facebook. Daca vrei sa vezi la tv de la Orange, poti suna la ei si iti aduce si deodor Orange, am inteles ca inetrnetul si tv la pret de 500 de mii lunar.

| oldschoolrom explică:

Nu cred ca ai inteles. Eu sunt abonat la Orange de multi si atat. Nu am televiziune de la ei, pot sa vad de pe PC canalele online de la ei?