| Lovelove20 a întrebat:

Daca verifici un telefon la service ti se poate specifica daca un telefon a fost furat sau nu pentru a evita țeapa si complicatiile?
Daca da, cum?
As aprecia raspunsuri de la cineva care se pricepe in domeniu.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Nu e nevoie de service, doar introdu' IMEI-ul (apeleaza *#06# pentru a afisa IMEI-ul) telefonului aici: https://www.imei.info/ si vei afla informatiile necesare.

3 răspunsuri:
| Elisleon16 a răspuns:

Nu pot ăia de la service, pe bune? Dacă e furat poți verifica conturile.

| anonimg a răspuns:

Daca politia nu cauta telefoanele furate, cu cat mai mult la service n-au niciun interes sa faca asta.

| Lovelove20 explică (pentru anonimg):

E,nu e chiar așa, daca ai ghinionul sa cumperi un telefon furat poti sa te pomenesti cu politia la usa si dupa 2-3 luni si tot tu esti ala care iese pagubit, fara telefon.laughingZi frumoasa!