| AndreiFTW1 a întrebat:

*Vreau raspunsuri de la cineva care se pricepe cat de cat in domeniu, multumesc.

Salut, am invatat putin HTML, CSS, JAVASCRIPT de pe anumite site-uri si intrebarea mea este: De unde pot lua un host bun si cum imi pot face eu singur site-ul? Pot sa-mi uploadez eu singur site-ul? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| qest11 a răspuns:

Pentru site-uri simple fara php poti incerca Dynadot din California. Costa $12 pe an gazduire per site, 30mb spatiu, 3gb trafic, e-mail. Pentru php costa $60 si poti pune vreo 5 site-uri. Eu lucrez cu ei din 2010. Siteul se poate urca manual sau cu Filezila, un FTP. Chiar daca e invechit, eu folosesc Alleycode pentru editare html, sau notepad++, pentru css top style lite. Cauta exemple de site-uri fara php la inceput si incearca sa intelegi css-ul mai bine.

| AndreiFTW1 explică (pentru qest11):

Ma gandeam sa fac un site gen tombola... Oare il pot face in javascript sau in php?(sunt cam incepator, dar vreau sa invat.As fi dispus sa imi cumpar si niste carti, dar nu stiu cam ce carti.Imi poti da tu te rog o sugestie?)