| DienutzaXMafin a întrebat:

Daca vreau sa trec de pe o retea pe alta (de pe Orange pe Cosmote ) ce trebuie sa fac pentru a imi pastra numarul de telefon sau macar puteti sa imi spuneti daca se poate sa ti-l pastrezi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci cerere de portare in reteaua pe care o vrei si atunci iti vei pastra numarul.

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Portare.

| Ronald0 a răspuns:

''Portare'', asta e ceea ce trebuie sa soliciti.

| imelenama a răspuns:

Daca ai abonament sau nu, mergi la un magazin Orange sau Cosmote.

| 1mPuLs a răspuns:

Daca ti-ai luat telefonul la abonament, si vrei sa schimbi abonamentul, trebuie sa faci o comutare la ei. Si v-ei avea cartela de Cosmote cu numar de Orange.