| Anaasstasssssiaa a întrebat:

De ce cand imi fac un cont nou pe icloud imi arata sa confirm emailul, daca eu atunci l-am făcut?
Va rog sa imi explicați.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Pentru ca poti introduce un cont email inexistent, sau poti gresi la introducere. Sau poti da contul altcuiva, faci cine stie ce minuni si acela e tras la raspundere.

| SporeBox a răspuns:

Pai trebuie sa confirmi din motiva de securitate. Poate sa isi faca altul cont de icloud pe mail-ul tau daca nu e confirmarea adresei de mail

| Wheizii a răspuns:

Sistemul lor trebuie sa confirme ca tu esti proprietarul telefonului, si iti trimit tie un email ca sa confirmi. E totul in regula, toate aplicatiile fac asta, chiar si site-ul asta TPU. Bafta