| LeaveMeAlone3 a întrebat:

Va rog frumos sa imi explicati, ce pot sa fac ca sa imi confirm emailul la TPU? Spune ca il am neconfirmat.

6 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Ca sa poti confirma e-mailul trebuie sa intri intai pe acesta! Daca vei intra acolo vei vedea ca TPU ti-a dat mesaj! Intra in mesaj si apasa pe confirmarea e-mailului! Meriti"a doua sansa"

| cevdet a răspuns:

Pe profilul tau, sau une iti spune ca este neconfirmat, undeva scrie "aici" confirmi... Dai clic pe "aici" si iti trimite un mail de confirmare. Intri pe adresa ta de mail si gasesti link-ul unde confirmi contul.

| LeaveMeAlone3 explică (pentru cevdet):

Adica mai intai dau clic la "aici", dupa aia dau "logout" si iar ma conectez pe adresa mea de mail de la TPU, nu-i asa?

| cevdet a răspuns (pentru LeaveMeAlone3):

Se poate si asa. Dar intre clic pe "aici" si reconectare, intri pe adresa ta de mail si dai clic pe link-ul trimis de TPU. Aceea este confirmarea adresei.

| LeaveMeAlone3 explică (pentru cevdet):

Offff....nu mi-a reusit! Eu am dat logout dar n-am primit nici un mesaj de la TPU!

| cevdet a răspuns (pentru LeaveMeAlone3):

Nu mai tin minte bine, dar mi se pare ca ai pe undeva un "retrimite mail de confirmare". Vezi in profilul tau. Daca nu, fii atent cand vrei sa postezi un raspuns, poate ai acolo posibilitatea asta. Nu e necesar sa te deloghezi (logout).