| anonim_4396 a întrebat:

De ce frateee la eMAG Samsung Galaxy J5 2017 black costa 1299 lei, iar auriu si blue silver costa 1060 lei? Din magazinul flanco fie daca il cumperi black/auriu sau blue silver costa 1160 lei. Iar la niste magazine partenere Vofafone din orasul meu am vazut J5 2017 si la 1100 lei indiferent de culoare.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare magazin isi vinde marfa cum crede...

| Anuket a răspuns:

Și eu am văzut diferența aceasta, m-am întrebat de ce acela blue este mai ieftin, dar tu ești prea revoltat. Vrei pe negru la 1070 laughing? laughing

| iAMVi a răspuns:

Asta pentru ca jegosii care detin magazine in Romania si vad ca un produs se vinde mai bine ii urca imediat pretul, daca tine schema si se cumpara in continuare, smecherasii au facut cascavalul, daca nu, asta e.

| Kyttynna a răspuns:

Negrul e mai cautat la telefoane decat restul culorilor din acest motiv unele magazine precum eMAG profita de acest lucru pentru a face profit.