| Lightdark a întrebat:

De ce telefonul meu îmi ia cuvintele aiurea? Ce pot să îi fac?

Răspuns Câştigător
| Xox0 a răspuns:

Câteodată e de vina autocorectorul, iar alteori e de vina softul telefonului…
Daca ai Android, intra in Google Play si vezi ca sunt extensii tastatură. Instalează una si poate scrisul merge mai bine

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa schimbi tastatura pe lb. romana!

Deschizi meniul, unde scrii mesajele, cel cu litere si jos de tot este o tasta lunga pe care scrie "english" pe care o poti muta cu degetul (spre stanga sau dreapta) si apare lb romana.

| ReddY25 a răspuns:

Verifică setările tastaturii

| RoCkKiD a răspuns:

Cauta tastatura la setări si pe acolo in setari sau opțiuni trebuie sa găsești funcția de auto corectare pe care trebuie sa o dezactivezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie resetata tastatura telefonului si tastaura google din telefon.

| Dragobeta a răspuns:

Sa dezactivezi sugestiile/dictionarul si sa scrii cu mana ta.

| Ga0zarulAlbert a răspuns:

Ia-i si tu cuvintele aiurea