| ALEXFLORINd a întrebat:

De ceva timp mi se misca incarcatorul in portul de telefon si nu mai face contact ca sa incarce telefonul ce trebuie facut ca sa serezolve problema?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Daca nu cablul sau încărcătorul e problema, atunci e portul in sine. In cazul asta se rezolva doar la service, prin înlocuire. Testează încărcarea cu un alt încărcător și cablu, vezi dacă mai apare problema.

3 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Faci ce ți s-a spus anterior sau, dacă funcționează, schimbi un pic poziția încărcătorului în așa fel încât să încarce; te poți folosi de această metodă până îl trimiți într-un service.

| AlexandruAdy a răspuns:

Uita-te in portul telefonului
Eu am avut problema asta și am schimbat cablurile și nu a mers până m-am gândit și am curățat portul și mergea după, adică eram pe cale sa îl duc la service dar am ieșit mai ieftin sa îl curat eu, decât să îl curețe la service și să îmi zică că l-au schimbat
Încearcăwinking

| ion002 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu. Poti curata mufa telefonului cu un ac, se strang scame, praf, etc. si din aceasta cauza cablul de alimentare nu mai sta fix in mufa telefonului. Bafta!